Vybrané volně dostupné zdroje pro obor slavistika.
Databáze cizojazyčné tiskařské produkce v latinkovém písmu vydané v českých zemích do roku 1800.
Bibliografie cizojazyčných bohemikálních tisků do roku 1800 (BCBT) je elektronická databáze, která eviduje a zpřístupňuje cizojazyčnou tiskařskou produkci v latinkovém písmu vydanou v českých zemích do roku 1800. Částečně zahrnuje také bohemikální produkci zahraničních tiskáren a výběrově i data k české knižní ilustraci. BCBT tvoří spolu s databází Knihopis databázi Knihověda, která registruje jazykově české tisky, národní retrospektivní bibliografii starých tisků.
Databáze publikovaných příspěvků, které byly předneseny v rámci programu jednotlivých Mezinárodních sjezdů slavistů konaných od roku 1929.
Databáze vytvořená roku 2011 společně Slovanskou knihovnou a Východoevropským oddělením Německé státní knihovny v Berlíně s cílem uveřejnit elektronicky dosud vydané bibliografie jednotlivých mezinárodních sjezdů slavistů a doplňovat údaje o programu budoucích sjezdů. Obsahuje přednesené a publikované konferenční příspěvky všech uskutečněných mezinárodních sjezdů slavistů (s výjimkou posledního, z něhož se shromažďují data). Slovanská knihovna byla úkolem shromažďovat bibliografické záznamy referátů, koreferátů, sjezdových sborníků, rozpisů analytických článků a statí, jež byly předneseny nebo vydány k jednotlivým mezinárodním sjezdům slavistů a následně vydávat jejich bibliografie pověřena v roce 1973 Mezinárodním komitétem slavistů. Postupně připravila a vydala bibliografie všech uskutečněných sjezdů až k I. sjezdu slovanských filologů v Praze v roce 1929. Poslední tiskem vydaným svazkem byla bibliografie XIII. sjezdu, který se konal roku 2003, další jsou dostupné již jen v podobě databáze. Databáze je součástí oborové brány pro studium slavistiky Slavistik-Portal.
Oborová brána pro studium střední, východní a jihovýchodní Evropy, poskytuje specializované informace o studiích východní a jihovýchodní Evropy v humanitních a společenských vědách a nabízí také specializované služby pro výzkum a výuku.
OSMIKON je největším světovým poskytovatelem specializovaných informací o studiích východní a jihovýchodní Evropy v humanitních a společenských vědách a nabízí řadu jedinečných služeb pro výzkum a výuku. Jde o společný projekt několika německých odborných institucí, jejichž práci koordinuje Bavorská státní knihovna. Jednou z databází integrovaných do portálu OSMIKON je elektronický katalog Slovanské knihovny.
Ústřední kontaktní místo pro odborné informace o slavistice na internetu.
Slavistik-Portal vychází z projektu, jehož cílem bylo vytvořit centrální kontaktní místo pro odborné informace o slavistice na internetu. Kombinuje v sobě vyhledávání v oborových bibliografických a plnotextových databázích, knihovních katalozích a kartotékách a dalších zdrojích. Jeho součástí je informace o dostupnosti klíčových titulů periodik a o nových přírůstcích monografií v německých knihovnách. Jednou z databází integrovaných do portálu Slavistik-Portal je elektronický katalog Slovanské knihovny. Slavistik-Portal provozuje a vyvíjí Státní knihovna v Berlíně – Nadace pruského kulturního dědictví.
Referenční služba pro studenty slavistiky a odborné badatele v tematice slovanských studií.
Slavic Reference Service (Slavistická referenční služba) je referenčním servisem pro studenty slavistiky a odborné badatele v tematice slovanských studií. Hlavními poskytovanými službami jsou zodpovídání bibliografických a referenčních dotazů, identifikace materiálů v knihovních fondech, ověřování a oprava citací, doporučování referenčních materiálů, poskytování kopií kapitol nebo krátkých článků. Začínajícím badatelům pomáhá s přípravou studií a jejich publikací. Součástí je průběžně aktualizovaná nabídka informačních zdrojů pro slavistiku. Službu provozuje Slavistická Slovanské, východoevropské a eurasijské sbírky a služby Univerzitní knihovny Univerzity Illinois (Urbana–Champaign).
Databáze odborných textů o slavistice, východní Evropě, Rusku a bývalém Sovětském svazu publikovaných v letech 1991–2007 v evropských zemích nepatřících do tehdejšího Východního bloku
EBSEES – Evropská bibliografie slavistických a východoevropských studií – je databáze odborných textů o slavistice, východní Evropě, Rusku a bývalém Sovětském svazu publikovaných v letech 1991–2007 v evropských zemích nepatřících do tehdejšího Východního bloku. Obsahuje bibliografické záznamy článků v časopisech, knih, kapitol v knihách, recenzí knih, disertací a vybraných vládních publikací. V databázi je dostupných více než 85 000 záznamů. Současnou podobu databáze vytvořila Státní knihovna v Berlíně – Nadace pruského kulturního dědictví, která ji provozuje, Maison des Sciences de l´Homme v Paříži. Pro roky 1975–1990 je EBSEES k dispozici pouze v tištěné podobě.
Portál zajišťující přístup k elektronickým kopiím knih, které se nacházejí v ruských knihovnách a k jejich digitálním sbírkám.